Dlaczego warto mieć stronę internetową?

Wiele razy spotykam się z odpowiedzią, że firmie nie jest potrzebna strona internetowa bo:

 • firma działa lokalnie i wszyscy o niej wiedzą
 • firma ma klientów z polecenia więc nie musi się dodatkowo reklamować
 • firma ma tyle zleceń że nie potrzebuje się starać o nowych klientów

Ja jednak będę twierdził jako klient i jako usługobiorca korzystający z aktywnie z internetu, że strona internetowa przyda się w każdej firmie.

Oto moje argumenty za tym aby każda firma posiadała stronę internetową:

 1. Pokaż się swoim byłym, przyszłym i potencjalnym klientom – jeżeli świadczysz usługi, zajmujesz się produkcją lub coś tworzysz pokaż to swoim klientom na stronie, zdjęcia wyrażają więcej aniżeli słowa, warto to wykorzystać.
 2. Jeżeli klient chce się z Tobą skontaktować poprzez stronę internetową znajdzie do Ciebie telefon, mail, adres, mapkę która będzie nawigowała go poprzez telefon do Twojej firmy. Pamiętaj, że aktualnie coraz więcej osób szuka informacji w internecie zamiast w gazetach, książkach telefonicznych itp.
 3. Napisz o nowych usługach lub produktach na swojej firmowej stronie internetowej – być może twój stały klient nie będzie miał innej okazji żeby dowiedzieć się, iż oferujesz coś nowego.
 4. Poinformuj swoich klientów o zmianach w Twojej firmie – zmieniasz siedzibę, otwierasz nowy sklep, punkt handlowy, zakład, powiększasz magazyny, masz nowy telefon – napisz o tym na stronie internetowej.
 5. Zamieść na swojej stronie aktualności z firmy – zmniejszysz obciążenie linii telefonicznej w firmie z podstawowymi zapytaniami.
 6. Chcesz poinformować swoich klientów o promocjach – napisz o tym na stronie internetowej!
 7. Chcesz się pochwalić swoimi nagrodami, wyróżnieniami, brałeś udział w targach? No przecież nie będziesz obdzwaniał swoich klientów.
 8. Chcesz zwiększyć sprzedaż, zacznij sprzedawać w internecie.
 9. Szukasz pracowników, partnerów handlowych, na swojej stronie możesz takie rzeczy ogłaszać za darmo!

Być może na początku strona nie będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ale jeżeli będzie miała wsparcie w materiałach reklamowych zacznie naturalnie funkcjonować w internecie i klienci będą oczekiwali, że będzie żyła.

W codziennej pracy przekonuję się na przykładzie moich klientów, że wielu z nich strona w istotny sposób pomogła w rozwoju biznesu, nawet tego lokalnego o którym każdy teoretycznie powinien wiedzieć.